Rzecznik rządu: Nie pracujemy nad ustawą dot. związków partnerskich

Nie ma mowy o żadnej ustawie o związkach partnerskich; taka ustawa przez rząd nie będzie przyjmowana, przez większość parlamentarną również – podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” został zapytany, co zrobiłby, gdyby na jego biurko trafiła ustawa dotycząca związków partnerskich.

„Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa. Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent, podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza, że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych” – powiedział prezydent.

Piotr Müller pytany w Polsat News, czy prowadzone są prace nad ustawą dotyczącą związków partnerskich odparł: „Nie, nie ma takich projektów i nie pracujemy nad taką ustawą”.

Odniósł się też do niektórych wypowiedzi, które pojawiły się po publikacji wywiadu z prezydentem.

„To duża manipulacja, jeżeli chodził o twierdzenie, że pan prezydent jest za związkami partnerskimi” – podkreślił rzecznik rządu.

W jego ocenie chodziło o ułatwienie procedur nie dotyczących związków partnerskich, tylko w ogóle dostępu do osoby bliskiej.

„Wyobrażam sobie, że mogę mieć przyjaciela, przyjaciółkę, osobę z rodziny, którą chcę upoważnić w jakiś sposób do łatwiejszego dostępu do moich danych podatkowych, zdrowotnych i takie regulacje już właściwie istnieją” – zaznaczył.

„Można być może niektóre przyspieszyć, ale nie ma mowy – i to chciałbym wyraźnie podkreślić – o żadnej ustawie o związkach partnerskich. Taka ustawa przez rząd nie będzie przyjmowana, przez większość parlamentarną również” – podkreślił Piotr Müller.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl