fot. pixabay.com

Rzecznik MSZ: wśród poszkodowanych w katastrofie w Chorwacji nie ma Polaków

Wśród poszkodowanych w katastrofie kolejowej w Chorwacji nie ma obywateli polskich – przekazał w sobotę wieczorem rzecznik MSZ Łukasz Jasina. W nocy z piątku na sobotę w Chorwacji, na południowy wschód od Zagrzebia, zderzyły się pociągi; 3 osoby zginęły, a 11 zostało rannych.

Media informowały, że pociąg pasażerski przejechał na czerwonym świetle i uderzył w skład towarowy, który zatrzymał się wcześniej z powodu awarii. Jak podano, zginęły 3 osoby, a 11 zostało rannych. Na miejsce katastrofy przybył chorwacki premier Andrej Plenkovic.

Jak przekazał w sobotę wieczorem rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, wśród poszkodowanych w katastrofie kolejowej w Chorwacji nie ma obywateli polskich.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl