fot. PAP/EPA

Rządy poszczególnych krajów wprowadzają coraz większe obostrzenia w związku z koronawirusem

Z koronawirusem walczy cały świat. Rządy poszczególnych krajów wprowadzają coraz większe obostrzenia. Niestety, statystyki zarażonych i zgonów cały czas idą w górę.

Sytuacja na północy Włoch w dalszym ciągu jest dramatyczna. W kostnicach Lombardii brakuje miejsc. Krematoria nie nadążają z kremacją.

– Ta sytuacja jest trudna także dla nas i naszych pracowników, ponieważ teraz rozumiemy wyjątkowy charakter kryzysu i zdajemy sobie sprawę, ile rodzin w najbardziej dotkniętych obszarach cierpi w obecnym czasie –  powiedział pracownik krematorium Michele Marinello.

Trudna sytuacja jest także we włoskich szpitalach. W jednym z nich zmarł ksiądz, który zrezygnował z podłączenia do respiratora, chcąc, by skorzystał z niego ktoś inny – młodszy. Lawinowo rosną także statystyki w Hiszpanii. W stołecznych szpitalach brakuje łóżek. Lekarze stają przed trudnym wyborem.

Niestety, najgorsze jeszcze przed nami, nadchodzą ciężkie dni. Nadal będziemy musieli wytrzymać najtwardszą, najbardziej szkodliwą falę, która ograniczy wszystkie nasze możliwości materialne i moralne jako społeczeństwa – zaznaczył premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

Z wirusem zmaga się także Francja. Do tej pory Covid-19 zabił ponad 860 osób. Blisko 20 tysiące jest zarażonych. Niewykluczone, że rząd wprowadzi kolejne rygorystyczne obostrzenia, co na antenie lokalnej stacji telewizyjnej zapowiedział premier Edouard Phillippe.

Nie chcemy ustanawiać krajowej godziny policyjnej, ale powiedzieliśmy prefektom, aby skontaktowali się z burmistrzami. Nie zawahamy się, tam gdzie to konieczne, tam, gdzie wymagają tego warunki zdrowotne, podjąć trudniejsze środki, co oznacza godziny policyjne. Może się tak zdarzyć –  wskazał Edouard Philippe.

Radykalne kroki podjął również rząd Wielkiej Brytanii. Tam z powodu koronawirusa zmarło ponad 330 osób.  Prawie 6700 jest zakażonych.

Nie powinieneś spotykać się z członkami rodziny, którzy nie mieszkają w twoim domu. Nie powinieneś chodzić na zakupy, z wyjątkiem niezbędnych rzeczy, takich jak jedzenie i lekarstwa- powinieneś robić to najrzadziej, jak to możliwe. Korzystaj z usług dostarczania żywności tam, gdzie możesz. Jeśli nie będziesz przestrzegać zasad, policja będzie miała uprawnienia do egzekwowania ich, w tym poprzez grzywny i rozproszenie zgromadzeń – poinformował premier Wielkiej Brytanii Boris Jonson.

W USA liczba chorych przekroczyła 31 tysięcy osób. Zmarło co najmniej 400 osób. Najgorsza sytuacja jest w stanie Nowy Jork. Co 20 wykryty na świecie przypadek SARS-CoV-2 pochodzi właśnie stamtąd.

Ze względu na amerykańskich robotników, na naszą gospodarkę i na to, co się dzieje w kraju przez koronawirusa, Senat i Izba muszą podjąć działania, aby uchwalić ustawę o opiece. Czas wziąć się do pracy – powiedział wiceprezydent USA Mike Pence.

Pandemia przyspiesza. Jak podała Światowa Organizacja Zdrowia, na całym świecie zostało zgłoszonych ponad 300 000 tysięcy przypadków COVID-19.

Proszenie ludzi o pozostanie w domu i inne fizyczne środki dystansujące są ważnym sposobem spowalniania rozprzestrzeniania się wirusa i kupowania czasu. Są to jednak środki obronne, które nie pomogą nam wygrać. Aby wygrać, musimy zaatakować wirusa za pomocą agresywnej i ukierunkowanej taktyki: testowanie każdego podejrzanego przypadku, izolowanie i opieka nad każdym potwierdzonym przypadkiem oraz śledzenie i kwarantanna każdego bliskiego kontaktu podkreślił dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus Hebreyesus.

Cały czas trwają pracę nad szczepionką i lekiem, które zatrzymają rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl