fot. pixabay.com

Rząd ograniczy ceny energii dla stoczni

Rząd wypracuje mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wyraził nadzieję, że najbliższych kilka tygodni przyniesie „akceptowalne rozwiązania” w tym zakresie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowego briefingu w Porcie Gdańskim Eksploatacja został zapytany o rozwiązanie problemu wysokich kosztów energii, z którym zmagają się stocznie.

Zwrócił uwagę, że koszty energii już zostały ograniczone dla małych i średnich firm.

– Ograniczamy je dla firm energochłonnych, ale pomiędzy tymi dwoma sektorami gospodarki są duże firmy takie jak stocznie, takie jak przemysł morski, przemysł portowy, które muszą również mieć możliwość skorzystania z mechanizmów ograniczających bardzo wysokie ceny. W zeszłym tygodniu rozmawiałem o tym z szefami spółek energetycznych. Będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni. Mam nadzieję, że najbliższe kilka tygodni przyniesie akceptowalne dla tego przemysłu rozwiązania w tym zakresie – mówił szef rządu.

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że w ramach programu wsparcia dla firm energochłonnych, przedsiębiorstwa mają otrzymać pomoc publiczną z tytułu wzrostu cen prądu i gazu powyżej 150 proc. zeszłorocznej średniej ceny. To druga runda rządowego wsparcia dla tego sektora. Budżet programu wynosi ok. pięciu mld złotych.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl