Rozpoczęło się Poznańskie Forum Duszpasterskie

W Poznaniu rozpoczęło się Poznańskie Forum Duszpasterskie. Jest ono poświęcone kolejnemu etapowi czteroletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017, któremu towarzyszą słowa „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”

W Poznaniu od kilku lat w ramach Poznańskiego Forum Duszpasterskiego, odbywają się sesje wprowadzające w hasło programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które realizowane jest od pierwszej niedzieli Adwentu. Tegoroczna sesja pod tytułem „Nowe życie w Chrystusie” jest bezpośrednim przygotowaniem do obchodzonej w przyszłym roku 1050. rocznicy chrztu Polski. Sesję poprzedziła uroczysta Msza święta w kościele pod wezwaniem świętego Rocha, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz arcybiskup Wojciech Polak – prymas Polski.

– Nowe życie w Chrystusie jest darem i łaską udzielaną nam przez Boga. Wypływa z ofiary, którą Chrystus dobrowolnie przyjął za nas na krzyżu, bo tu objawia się Bóg stworzenia, jako Bóg odkupienia, Bóg który jest wierny sobie samemu, wierny swojej miłości do człowieka i do świata, wyrażonej w dniu stworzenia – mówił ks. abp Wojciech Polak.

Forum odbywa się pod patronatem i z udziałem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosił słowo wprowadzające.

– Gdy idzie zaś o ten program na rok 2015 – 2016, to będziemy w nim podejmować zarówno refleksje nad początkami wiary na polskiej ziemi, ale też dziękować Panu Bogu za łaskę chrztu świętego naszą osobistą i prosić o to, żeby chrzest umacniał przyszłe pokolenia Polaków. Wiele mamy do zrobienia, by przygotować do tego sakramentu w odpowiedni sposób dorosłych, by też mądrze towarzyszyć na drodze wiary tym, którzy go przyjęli. Potrzebne jest zachwycenie się nowym życiem, jakie przynosi Chrystus – zwrócił uwagę ks. abp Stanisław Gądecki.

Do udziału w tym spotkaniu zaproszeni są wszyscy – zarówno osoby świeckie, jak i duchowne, osoby zaangażowane w życie publiczne i w działalność społeczną, a szczególnie członkowie różnych grup duszpasterskich.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl