fot. pixabay.com

Rosyjskie media: dwaj oficerowie zostali skazani za to, że nie odparli ataku ukraińskiego wojska

Sąd wojskowy w Moskwie skazał dwóch oficerów armii rosyjskiej na cztery lata więzienia za to, że nie odparli ataku ukraińskich sił zbrojnych na terytorium Rosji wiosną 2022 r. – poinformował w środę portal Radia Swoboda.

Sąd uznał podpułkownika Anatolija Bondariewa i majora Dmitrija Dmitrakowa za winnych „naruszenia zasad dyżuru bojowego w celu odparcia niespodziewanego ataku na terytorium Rosji”.

Portal podkreśla, że to pierwszy taki wyrok od początku wojny, którą Rosja rozpętała na Ukrainie w lutym 2022 roku. Obydwaj wojskowi nie zostali pozbawieni stopni oficerskich i będą mogli wrócić w szeregi armii po odbyciu kary.

Sprawa przeciwko oficerom została wszczęta wiosną 2022 r. po ataku rakietowym Sił Zbrojnych Ukrainy na skład amunicji i sprzętu wojskowego w pobliżu wsi Stara Nielidowka w położonym w zachodniej części Federacji Rosyjskiej obwodzie biełgorodzkim, który graniczy z Ukrainą. W wyniku ataku zginęło siedmiu rosyjskich żołnierzy, a ponad czterdziestu zostało rannych. Zniszczono 15 pojazdów bojowych, a dziesiątki innych zostało uszkodzonych. Łączne szkody, według śledztwa, wyniosły 90 mln rubli (ok. 3,9 mln złotych)

Sprawa była rozpatrywana w trybie niejawnym. Wiadomo jednak, że oskarżeni nie przyznali się do winy – przekazało Radio Swoboda.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl