Rosja rozpoczęła manewry

Rosyjska marynarka wojenna rozpoczęła dziś we wschodniej części Morza Śródziemnego ćwiczenia taktyczne – podał resort obrony. Według Moskwy sprawdzana jest zdolność jednostek do działania w sytuacji kryzysowej wywołanej zagrożeniem terrorystycznym.

Rosyjskie ministerstwo obrony podkreśliło w komunikacie, że manewry były wcześniej zaplanowane.

Morska grupa uderzeniowa przeprowadzi pięć ćwiczeń ze strzelania artyleryjskiego i rakietowego w ramach scenariusza oddającego sytuację prawdziwego konfliktu – dodał resort.

Według informacji rosyjskiego ministerstwa obrony w manewrach biorą udział m.in. dwa nowe okręty rakietowe wyposażone w pociski, które wcześniej były wykorzystywane do ostrzeliwania pozycji Państwa Islamskiego (IS) w Syrii.

Tymczasem agencja TASS podała, że w poniedziałek okręty Północnej Floty rosyjskiej marynarki wojennej przeprowadziły ćwiczenia ze strzelania na Morzu Barentsa. Manewry odbywają się w pobliżu Półwyspu Kolskiego w europejskiej części Rosji, w obwodzie murmańskim. W ćwiczeniach bierze udział m.in. niszczyciel rakietowy „Admirał Uszakow”. Poza okrętami w manewrach wykorzystano samoloty i drony.

 

PAP/RIRM

drukuj