Rolnicy kontynuują protest przed podlaskim urzędem wojewódzkim

Rolnicy kontynuują protest przed podlaskim urzędem wojewódzkim przeciwko zbyt niskim odszkodowaniom za szkody wyrządzane przez dziki. Domagają się spotkania z ministrem rolnictwa i ministrem środowiska.

Protest rozpoczął się wczoraj przed południem. Kilkunastu rolników spędziło tam noc. Urząd Wojewódzki udostępnił im hol na dole budynku. Protestujący mają też rozbite dwa namioty, a na parkingach wciąż stoją ciągniki którymi wczoraj rolnicy przyjechali.

Protestujący chcą wyższych odszkodowań za niszczone przez dziki uprawy. Domagają się, by to Skarb Państwa, a nie koła łowieckie, je wypłacał. Chcą też niezależnych komisji szacujących szkody.  

Obecnie odszkodowania za szkody dzików wypłacają koła łowieckie; rolnicy twierdzą, że kwoty są za niskie. Oceniają też, że populacja dzików w regionie nadmiernie się rozwinęła, bo nie można było na nie polować do lipca, w związku z obostrzeniami po wykryciu u dzików w Podlaskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl