fot. https://www.facebook.com/NSZZRISOLIDARNOSC

Rolnicy domagają się rozmów z premierem nt. sytuacji na rynku zbóż. Rzecznik rolniczej „Solidarności”: Oczekujemy na porozumienie

Rolnicza „Solidarność” wraz z innymi związkami domaga się kolejnych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim na temat trudnej sytuacji na rynku zbóż. Prezydium Rady Krajowej „Solidarność” Rolników Indywidualnych podtrzymało w piątek wcześniejsze ustalenia ws. pogotowania strajkowego w całym kraju.

Związkowcy podkreślają, że rząd nie realizuje ich postulatów. Strajk rozpoczęli już rolnicy w województwie zachodniopomorskim.

Rzecznik rolniczej „Solidarności”, Adrian Wawrzyniak, wskazuje, że jeśli rząd nie podejmie szybkiej interwencji, protesty obejmą prawdopodobnie cały kraj. Jednocześnie liczy, że uda się jeszcze osiągnąć porozumienie.

Jesteśmy tak naprawdę na przednówku. Mamy praktycznie miesiąc do rozpoczęcia prac w polu i oczekujemy tego, aby przede wszystkim zacząć ten sezon w normalnych warunkach. Wiemy, co się dzieje, jakie były ceny nawozów i paliwa. Wiemy, że nie możemy sprzedać dzisiaj zbóż, bo skupy są zapchane zbożem ukraińskim, więc oczekujemy rozwiązania tej sytuacji, również rekompensat do sprzedaży zbóż. Czy jest możliwość porozumienia? Oczywiście. Tego oczekujemy i taką mamy nadzieję – zaznacza rzecznik rolniczej „Solidarności”.

Adrian Wawrzyniak dodaje, że w najbliższy poniedziałek protesty i zgromadzenia publiczne będą zgłaszać rolnicy w województwach opolskim i dolnośląskim.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl