Rodzina Radia Maryja na radosnym świętowaniu w Toruniu

Na terenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej Medialnej w Toruniu trwa „Dziękczynienie w Rodzinie”. Podczas tegorocznego szóstego już spotkania Rodzina Radia Maryja dziękuje za kanonizację Jana Pawła II. Jak co roku, towarzyszy mu mnóstwo atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00. Na scenie – tradycyjnie już – umiejscowionej nad wodą za Kampusem Akademickim WSKSiM, wystąpili m.in.: Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica”. Podczas radosnego świętowania wystąpią także zespoły regionalne z Kaszub i Wielkopolski oraz Krystyna Giżowska.

Uczestnicy dziękczynienia wysłuchają znanych światowych przebojów w wykonaniu duetu Romualda Spychalskiego i Anny Jurczyńskiej. Kolejnym punktem programu, będą występy zespołu Zayazd i zespołu regionalnego z Podhala. Specjalny kabaretowy recital zaprezentuje legenda polskiej sceny – Genowefa Pigwa. Artyści scen polskich przedstawią program artystyczny: „Pielgrzymie Nadziei”.

Godz. 15.00 to czas wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert galowy Krzysztofa Krawczyka, po którym wystąpi Bogdan Trojanek i Terne Roma. Natomiast o 21.00 wierni zgromadzeni w Toruniu wraz ze słuchaczami Radia Maryja i widzami TV Trwam odśpiewają Apel Jasnogórski.

Wszyscy uczestnicy spotkania – począwszy od najmłodszych do najstarszych – z pewnością znajdą coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali również bogatą ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność, owoce, soki, nabiał, pieczywo i zioła.

Ponadto już od godz. 11.00 w miasteczku zdrowia rozpoczęły się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii, mammografii i cytologii, chorób serca i cukrzycy. Przybyłych na dziękczynienie w swoje progi zaprasza WSKSiM, która przygotowała, m.in. kiermasz książek, kącik retro ze specjalnymi eksponatami, w tym starodrukami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl