fot. PAP/Andrzej Grygiel

Realizacja trasy S1 między Dankowicami a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej przechodzi na kolejny etap

Realizacja trasy S1 między Dankowicami a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej przechodzi na kolejny etap. Dziś została podpisana umowa w sprawie wykonania trzeciego odcinka. W uroczystości w Bielsku-Białej wzięła udział m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Jak poinformowała minister, całość inwestycji na trasie S1 jest i będzie współfinansowana z Programu Infrastruktura i Środowiska na lata 2014-2020. [czytaj więcej]

Odcinek, na który dziś podpisano umowę jest bardzo ważny – podkreśliła minister funduszy,Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– Ważny z tego względu, że jest on przede wszystkim częścią korytarza transeuropejskiej sieci transportowej łączącego kraje basenu Morza Bałtyckiego z Europą Południową. Otwiera również tę sieć międzynarodową, czyli połączenie lotniska Katowice w Pyrzowicach z autostradą A1, ale również z przejściem granicznym na Słowacji i z autostradą słowacką D3. To również wyprowadzenie ruchu z miasta, to poprawa komfortu życia mieszkańców, bo tym sposobem będzie można ograniczyć emisję spalin, poprawić bezpieczeństwo na drogach, będzie można zachować w lepszym standardzie drogi w obszarze miast – zaznaczyła minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Całość inwestycji na S1 opiewa na ponad 3 mld 500 mln złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to kwota 1 mld 800 mln złotych.

RIRM

drukuj