fot. flickr.com

RB ONZ chce postawić przed sądem dżihadystów

Rada Bezpieczeństwa ONZ domaga się postawienia przed wymiarem sprawiedliwości sprawców zbrodni popełnionych przez tzw. Państwo Islamskie.

Wraz z wybuchem wojny domowej w Iraku, bojownicy tzw. Państwa Islamskiego dopuścili się okrutnych zbrodni przeciwko ludności cywilnej. Ci, którzy ocaleli, proszą dziś o sprawiedliwość.

– Dlaczego to trwa tak długo? Nie rozumiem, dlaczego pozwalacie ISIS na ucieczkę. Co jeszcze musicie usłyszeć, zanim zaczniecie działać? Dlatego proszę dziś rząd iracki i ONZ o wszczęcie dochodzenia i zapewnienie wszystkim ofiarom ISIS sprawiedliwości, na jaką zasługują – mówiła podczas spotkania Nadia Murad, jedna z ofiar tamtejszych wydarzeń.

Dochodzenie w sprawie zbrodni, jakie miały miejsce w Iraku w 2014 roku, trwa już ponad rok. Zespół Śledczy ONZ przez ten czas zbierał dowody, by bojownicy ISIS odpowiedzialni za zbrodnie przeciwko ludzkości zostali ukarani.

– W odniesieniu do samej społeczności Jazydów, zidentyfikowaliśmy ponad 160 sprawców masakr przeciwko nim. Koncentrujemy teraz naszą pracę na budowaniu solidnej współpracy z sądami w Iraku – poinformował specjalny doradca ONZ.

Do zespołu zwróciły się także trzy inne państwa, które wyraziły swoją gotowość do wsparcia przy procesach sądowych.

– Widzimy i doceniamy wkład szefa zespołu śledczego, który dąży do  postawienia przed wymierałem sprawiedliwości bojowników ISIS odpowiedzialnych za ludobójstwo w Iraku – podkreśliła ambasador RP przy ONZ Joanna Wronecka.

Podczas swojego wystąpienia ambasador zaznaczyła, że współpraca pomiędzy narodami jest konieczna do tego, aby oddać sprawiedliwość pokrzywdzonym.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl