fot. wikipedia

Rada Warszawy opowiedziała się za bonifikatą przy przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów pod garażami

Rada Warszawy opowiedziała się za przyznaniem 98 proc. bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów pod garażami. Rada miasta zebrała się w czwartek na nadzwyczajnej sesji na wniosek Prawa i Sprawiedliwości. Radni przygotowali projekt, który rozszerza bonifikatę także na tereny pod garażami. Za propozycją zagłosowali wszyscy radni biorący udział w sesji.

PiS w stolicy od dawna zajmuje się tematem uwłaszczeń. Wiktor Klimiuk (PiS), wnioskodawca projektu tłumaczył, że przepisy mają doprecyzować dotychczasowe prawo.

Niedawno udało się wywalczyć na gruntach warszawskich bonifikatę 98 procent. Bardzo szybko jednak dostaliśmy informację od mieszkańców, że opłaty za użytkowanie wieczyste w niektórych miejscach drastycznie się zwiększyły. Głownie chodzi o użytkowanie wieczyste za garaże, gdzie to zwiększenie wynosiło nawet kilkanaście procent. W dodatku pojawiły się wątpliwości czy tak naprawdę grunty pod garażami również podlegają pod bonifikatę. Dlatego dzisiaj chcemy rozwiązać te problemy interpretacyjne, już tak skutecznie. Zaproponowaliśmy uchwałę, która dokładnie precyzuje, że bonifikata dotyczy nie tylko mieszkań, ale także garaży – akcentował Wiktor Klimiuk.

Podobna bonifikata obejmie także obiekty tego typu położone na gruntach Skarbu Państwa.

Przypomnijmy; w grudniu ubiegłego roku władze Warszawy zmniejszyły wysokość bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności z 98 do 60 proc. Po fali krytyki, jaka płynęła w kierunku stołecznego magistratu, rada m. st. Warszawy, gdzie większość ma PO powróciła do poprzednich stawek.

RIRM

drukuj