Rada Konferencji Biskupich Europy apeluje o rozejm w Syrii

Rada Konferencji Biskupich Europy, której jednym z wiceprzewodniczących jest ks. abp Józef Michalik, zaapelowała o rozejm w Syrii i o poszukiwanie dialogu. Jak napisali hierarchowie – rozwiązanie kryzysu syryjskiego jest możliwe.

W deklaracji, podpisanej przez przewodniczącego Rady ks. kard. Petera Erdo z  Węgier, ks. kard. Angelo Bagnasco, włoskiego wiceprzewodniczącego oraz  ks. abp Michalika znalazło się wezwanie, skierowane do władz Syrii, ludności i wiernych wszystkich wyznań o „przerwanie wrogości, złożenie broni i wejście na drogę dialogu, pojednania i pokoju”.

Europejscy hierarchowie katoliccy piszą, że od miesięcy Kościół i cała wspólnota międzynarodowa obserwuje z wielkim lękiem i głębokim smutkiem eskalację przemocy w Syrii, gdzie wydaje się, że broń zastąpiła pokój. Ponadto hierarchowie dodali, że konflikt ten przynosi tylko żałobę, zniszczenie i poważne konsekwencje dla narodu syryjskiego.

Co więcej, prezydium Rady Konferencji Biskupich Europy oświadczyło, że „wojna to droga bez wyjścia. Szczęście można osiągnąć tylko razem, nigdy w drodze ucisku jednych przez drugich”.

Rada zaapelowała również do wszystkich chrześcijan na Starym Kontynencie, by modlili się o pokój w całym regionie. „Jesteśmy pewni, że z Bożą pomocą zdrowy rozsądek będzie mógł zwyciężyć i przynieść pokojową koegzystencję w duchu prawdy, sprawiedliwości, miłości, wolności i poszanowania wszystkich mniejszości, zwłaszcza chrześcijan w tym kraju” – napisali Ks. kardynałowie Erdo i Bagnasco oraz Ks. abp. Michalik.

RIRM/PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl