fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Fogiel: Apelujemy o przykładanie takiej samej miary do wszystkich urzędników

Apelujemy o podstawową, elementarną uczciwość i sprawiedliwość w traktowaniu wysokich urzędników państwowych i o przykładanie takiej samej miary do wszystkich – powiedział w czwartek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do sprawy lotów o statusie HEAD.

„Apelujemy o podstawową, elementarną uczciwość i sprawiedliwość w traktowaniu wysokich urzędników państwowych (…) Jeśli opinia publiczna, a za nią dziennikarze, w tym część bardzo aktywnych, również w mediach społecznościowych, w tropieniu ilości lotów pana marszałka (…) apelowalibyśmy (do nich) o poświęcenie takiej samej uwagi lotom polityków poprzedniej ekipy” – powiedział zastępca rzecznika PiS na konferencji prasowej.

Radosław Fogiel zapowiedział, że służby prasowe rozdadzą wykaz lotów prezesa rady ministrów w dwóch kadencjach – w latach 2007-2015 (za czasów, gdy rządziła koalicja PO-PSL).

To jest długi, długi dokument – powiedział Radosław Fogiel.

„Przypomnę jeszcze, że zdarzały się takie sytuacje, kiedy w kampanii wyborczej pani premier Ewa Kopacz na pokładzie pociągu dokonywała inspekcji kotleta, a za nią pusty leciał rządowy samolot. Dlatego jeszcze raz apelujemy o przykładanie takiej samej miary do wszystkich” – podkreślił zastępca rzecznika PiS.

PAP/RIRM

drukuj