fot. twitter.com/GrupaPZU

PZU współorganizują w Nowym Jorku spotkanie polskiego i amerykańskiego biznesu

Grupa PZU we współpracy z Bankiem Goldman Sachs w najbliższy czwartek w Nowym Jorku organizuje spotkanie polskiego i amerykańskiego biznesu – powiedział PAP prezes PZU Paweł Surówka.

„4 października w Nowym Jorku przy udziale kilkudziesięciu prezesów najważniejszych polskich spółek, jak Pekao SA, PKO BP, a także we współpracy z Bankiem Goldman Sachs i przedstawicielami amerykańskiego biznesu, odbędzie się jedno z największych spotkań decydentów polskiej gospodarki poza granicami naszego kraju. Jesteśmy szczególnie wdzięczni, że premier Mateusz Morawiecki przyjął nasze zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie” – powiedział Paweł Surówka.

Jak dodał, „w stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy pokazać amerykańskim partnerom i decydentom biznesowym, jakie są perspektywy naszego kraju oraz przedstawić potencjał tkwiący w Polakach”.

Prezes PZU tłumaczy, że Stany Zjednoczone to nie tylko nasz tradycyjny partner, ale to także „scena świata”, gdzie są kluczowi inwestorzy, przedsiębiorcy oraz innowatorzy.

„Nasz kraj ma niesamowite atuty w postaci kapitału ludzkiego, przedsiębiorczości, ale także i start-upów, które coraz częściej się pojawiają. Chcemy, aby Polska znalazła się w szerszym gronie inwestorów. Dlatego razem z naszym partnerem, bankiem Goldman Sachs, pragniemy doprowadzić do spotkania najważniejszych decydentów biznesowych obydwu krajów, aby umożliwić im nawiązanie osobistych relacji i pokazać potencjał, jaki tkwi w polskim biznesie” – powiedział.

Grupa PZU zarządza blisko 300 mld zł aktywów i ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Na jej czele stoi PZU SA, którego tradycje sięgają 1803 roku, kiedy to powstało pierwsze na ziemiach polskich towarzystwo ubezpieczeniowe.

Od 2010 roku spółka PZU SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie – od debiutu – znajduje się w czołówce najwyżej wycenianych i najbardziej płynnych spółek.

Skarb Państwa ma 34,19 proc. akcji PZU SA.

PAP/RIRM

drukuj