fot. Państwowa Straż Pożarna

PSP: Ostatniej doby z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarła jedna osoba

Ostatniej doby z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarła jedna osoba, a 6 kolejnych wymagało hospitalizacji – poinformowała Państwowa Straż Pożarna. W obecnym umownym sezonie grzewczym to już 27 ofiara śmiertelna zatrucia czadem.

Jak przekazała na Twitterze Państwowa Straż Pożarna, 12 stycznia odnotowano 19 zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla. 6 osób w wyniku działania czadu doznało uszczerbku na zdrowiu, a jedna zmarła.

Państwowa Straż Pożarna informuje, że od początku umownego sezonu grzewczego, czyli od 1 października 2020 r., doszło do 1319 zdarzeń z tlenkiem węgla; 580 osób wskutek czadu doznało uszczerbku na zdrowiu, 27 zmarło.

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. Najprostszym sposobem, by ustrzec się przed zatruciem, jest zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla, który jest bezwonnym gazem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl