fot. PAP

Przesłuchania ws. nielegalnych podsłuchów

Jeszcze dziś zostaną przesłuchane dwie osoby zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym nielegalnych podsłuchów. Obecnie trwa analiza zebranego m.in. przez ABW materiału dowodowego. Informację przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Wczoraj przesłuchania trwały do późnych godzin wieczornych. Dziś od rana trwa analiza materiału dowodowego. Prokurator przygotowuje się do kolejnych czynności, do kolejnych działań i tu olbrzymi apel, zwłaszcza do dziennikarzy, żebyście dali nam spokojnie pracować. Prokuratorzy prowadzący to śledztwo muszą ten materiał szczegółowo przeanalizować i podjąć decyzje. To nie jest tak, że w jednej chwili jest jedna czynność. Te czynności toczą się równolegle, są prowadzone przez prokuratora i także na polecenie prokuratora, przez funkcjonariuszy ABW i CBŚ – powiedziała Renata Mazur.

Wczoraj przeprowadzono przeszukania różnych miejsc, gdzie odnaleziono „szereg nośników elektronicznych z danymi”, które zostaną przekazane do specjalistycznych badań. Choć praska prokuratura nie chce informować o tożsamości osób zatrzymanych – media podają, że jeden z zatrzymanych to biznesmen i współwłaściciel firmy Składy Węgla Marek F., a drugi to jego szwagier i bliski współpracownik Krzysztof R.

Wczoraj zarzuty usłyszał Konrad L. – kelner z restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich, w której dokonywano części podsłuchów. Wcześniej postawiono zarzuty w tej sprawie i zwolniono za kaucją managera restauracji Sowa i Przyjaciele Łukasza N. Tygodnik „Wprost”, który opublikował treść podsłuchanych rozmów polityków, podał, że źródłem informacji o nagraniach jest biznesmen.

Dziś o godz. 15.00 premier Donald Tusk przedstawi informację nt. afery taśmowej. Transmisję przeprowadzi TV Trwam.

Do tej pory premier Donald Tusk mówił jedynie o wyciągnięciu konsekwencji wobec osób, które nagrywały rozmowy polityków, a nie bohaterów taśm.

Tymczasem młodzi Polacy domagają się dymisji rządu Donalda Tuska.Wczoraj przed kancelarią premiera odbyła się manifestacja, a ulicami Krakowa przeszedł pochód protestacyjny. W związku z tzw. aferą taśmową pikietujący wzywali obecny rząd do dymisji oraz protestowali przeciwko próbom zatuszowania afery przez polityków.

 

Audio MP3

Pobierz

W ostatnich dniach we wszystkich miastach wojewódzkich pod hasłem ustąpienia rządu Donalda Tuska demonstrowała młodzież narodowa.

 

RIRM

drukuj