PAP/Marcin Obara

Przedsiębiorcy ponownie wyszli na ulice Warszawy

W czwartek w Warszawie protestowali przedsiębiorcy. Interweniowała policja. Wobec około 200 osób funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie do inspekcji sanitarnej. Dzisiaj przedsiębiorcy ponownie wyszli na ulice.

Głównym  inicjatorem protestu przedsiębiorców jest kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

– Albo kładziecie głowy pod topór Morawieckiego, albo jutro tu przyjeżdżacie i pokazujecie mu kto jest suwerenem w tym państwie – zaapelował  Paweł Tanajno.

Protestujący najpierw zablokowali centrum Warszawy, później przeszli pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów domagając się spotkania z premierem. Ich głównym postulatem było natychmiastowe odmrożenie gospodarki oraz udzielenie skutecznej pomocy przedsiębiorcom.

Ostatecznie uczestnicy protestu zostali zatrzymani przez Policję.

„W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Naruszonych jest wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące” – poinformowała na Twitterze Policja.

Wszyscy zatrzymani zostali wypuszczeni. Wobec 190 osób, policja skieruje wnioski o ukaranie do inspekcji sanitarnej.

 – Wczoraj w nocy zamiast tarczy antykryzysowej państwo PiS użyło pałki przeciwko ludziom, którzy walczą o swoich pracowników – przekonywał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Z kolei z kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak wezwał prezydenta Andrzeja Dudę, aby był mediatorem w proteście przedsiębiorców.

– Wśród przedsiębiorców narosła frustracja, która zaczyna znajdować swoje ujście w postaci protestów społecznych – podkreślił Krzysztof Bosak.

Przedsiębiorcy dotknięci przez kryzys mogą liczyć na duże wsparcie rządu – zapewnił rzecznik rządu, minister Piotr Muller.

 – Tak naprawdę ten protest był zainicjowany przez jednego z kandydatów na prezydenta. Ja to rozumiem, oczywiście ma prawo, żeby krytykować rząd, jeśli uważa to za stosowne. Natomiast, fakty są takie, że ta pomoc jest na bardzo szeroką skalę – poinformował Piotr Muller.

Przed rządem decyzja o rozpoczęciu kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Ma ona zapaść po konsultacjach z ekspertami i analizie sytuacji epidemiologicznej. W trzecim etapie można się spodziewać m.in. częściowego otwarcia restauracji oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych. Jeden z możliwych terminów to 18 maja.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl