Protest pracowników pogotowia ratunkowego

Pracownicy pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze przemaszerowali w poniedziałek ulicami miasta, protestując przeciwko połączeniu pogotowia ze szpitalem wojewódzkim. Uczestniczyli też w sesji sejmiku woj. lubuskiego. 

Pracownicy pogotowia przeszli ulicami Zielonej Góry oraz protestowali przed Urzędem Marszałkowskim. „Połączenie pogotowia ze szpitalem spowoduje redukcję etatów, zwłaszcza wśród pracowników administracji. Obawiamy się, że po fuzji ze szpitalem obniży się jakość usług ratownictwa” – powiedział przewodniczący Komisji Zakładowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, Roman Badach-Rogowski.

Pracownicy pogotowia uczestniczyli także w sesji sejmiku województwa lubuskiego, aby uświadomić radnym województwa, że połączenie obu instytucji nie jest dobrym posunięciem. „Dla nas najważniejszy jest rozwój ratownictwa, a w ten sposób tego nie osiągniemy” – dodał Badach-Rogowski.

Pogotowie działało już w połączeniu ze szpitalem do 1992 roku jako oddział pomocy doraźnej. Od 1993 roku jest samodzielną jednostką.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak powiedziała, że trwają konsultacje dotyczące planu połączenia szpitala z pogotowiem i pracownicy tej instytucji mają prawo do wyrażania swojej opinii. „Przygotowujemy ten temat na sesję 10 września. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni” – zaznaczyła Polak.

W czwartek z władzami województwa ma się w tej sprawie spotkać dyrekcja zielonogórskiego szpitala.

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl