Propozycje Zdrojewskiego

Ratowanie i konserwacja zabytków w Polsce, edukacja artystyczna, kończenie ważnych inwestycji, m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich – to priorytety ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego na lata 2012-15.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego przedstawił w Warszawie informację o dokonaniach i zamierzeniach resortu w związku z zeszłotygodniowym tzw. drugim expose premiera Donalda Tuska.

Poseł Solidarnej Polski, Andrzej Dąbrowski z sejmowej komisji Kultury powiedział, że są duże wątpliwości, czy uda się zrealizować propozycje Bogdana Zdrojewskiego.

– Chciałbym wierzyć ministrowi Zdrojewskiemu, że będzie realizował te cele. Wiem również, jakie są opóźnienia i z jakimi trudnościami w kraju borykają się placówki kulturalne, duże muzea, filharmonie czy też teatry. Często dostaję te informacje z prośbą o interwencje, jako członek komisji kultury. Chciałbym wierzyć, że będzie to realizowane, że ta polska kultura i polskość będzie podkreślana. Ale mam również duże wątpliwości czy uda się to zrobić – akcentuje poseł Andrzej Dąbrowski.

Poseł dodał ,że zdarzają się sytuacje w których ministerstwo kultury dofinansowuje anty kulturę.

– Ministerstwo kultury z zarządem Bogdana Zdrojewskiego, stara się czasami coś zrobić. Niestety wydawane są również pieniądze na rzeczy, które Polsce szkodzą. Mieliśmy przykłady różnego rodzaju wydawnictw, przedstawień, które szczególnie za granicą przedstawiały nasz kraj, obyczaje i nasza kulturę w nienajlepszym świetle. Niekiedy Ministerstwo Kultury dofinansowuje po prostu paszkwile na rzeczy szkodzące polskiej kulturze – dodał poseł Andrzej Dąbrowski.

Wypowiedź posła Andrzeja Dąbrowskiego:

Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl