Prokuratura Regionalna we Wrocławiu: Jakub R. nie może być aktualnie w sposób jawny przesłuchany przed komisją weryfikacyjną

Jakub R., jeden z głównych podejrzanych w śledztwie dotyczącym warszawskich reprywatyzacji, nie może być aktualnie w sposób jawny przesłuchany przed komisją weryfikacyjną – poinformowała Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Jakub R. w latach 2006-2013 był wiceszefem Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza. Pod koniec stycznia 2017 r. został zatrzymany przez CBA. Usłyszał zarzuty. Jeden z nich dotyczy przyjęcia ponad 30 mln zł. m.in. w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Placu Defilad. Przebywa w areszcie od lutego ub.r.

Wczoraj w programie „Czarno na białym” w TVN24 pojawiła się informacja, że Jakub R. może być aktualnie przesłuchany w sposób jawny przez komisję weryfikacyjną, przed skierowaniem aktu oskarżenia. Informacja ta jest nieprawdziwa – oświadczyła prok. Katarzyna Bylicka z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Okazuje się bowiem, że obecnie trwa postępowanie przygotowawcze, w którym jest prowadzona weryfikacja roli Jakuba R. we wszystkich wątkach reprywatyzacyjnych. Zatem według prokuratury, aktualnie przesłuchanie mężczyzny „mogłoby zagrozić dobru śledztwa, jak również innym postępowaniom dotyczącym reprywatyzacji oraz pozyskanych w nich dowodów”. Prokurator zaznaczyła, że wykorzystane w materiale TVN24 wypowiedzi prokuratorów pochodziły sprzed wielu miesięcy i „z uwagi na dynamikę śledztwa nie są aktualne”. Na obecnym etapie, do czasu skierowania aktu oskarżenia oraz zakończenia innych postępowań, prokuratura nie może ujawnić komisji weryfikacyjnej żadnych dokumentów dotyczących podejrzanego. Obecnie toczy się ponad 350 postępowań karnych ws. reprywatyzacji. Objętych jest nimi 765 nieruchomości w Warszawie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl