Prokuratura: początek śledztwa ws. zawalenia się poznańskiej kamienicy – prawdopodobnie dziś

Prawdopodobnie dziś zostanie wszczęte śledztwo ws. zawalenia się kamienicy w Poznaniu – poinformowała rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej. W wyniku katastrofy zginęły cztery osoby, a ponad 20 zostało rannych.

Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło wczoraj ok. godz. 7.50. W momencie wybuchu w budynku, według ustaleń służb, znajdowało się 40 mieszkańców [czytaj więcej].

Kamienica została wyłączona z użytkowania. Kontrolę w budynku, przeprowadzi powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego oraz Polska Spółka Gazownictwa.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zadeklarował, że nikt z poszkodowanych nie pozostanie bez pomocy, bez dachu nad głową i bez wsparcia finansowego.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl