fot. PAP/EPA

Prokurator prowadzący sprawę Donalda Trumpa otrzymał groźbę śmierci w liście zawierającym proszek

Prokurator okręgowy na Manhattanie, Alvin Bragg, otrzymał groźbę śmierci po tym, jak były prezydent USA, Donald Trump, ostrzegł przed przemocą jeśli zostanie oskarżony. List z szantażem zawierał nieszkodliwy biały proszek.

„ALVIN: ZABIJĘ CIĘ!!!!!” – napisał anonimowy nadawca listu.

Stempel pocztowy z wtorkową datą pochodził z Orlando na Florydzie. Zdaniem policji biały proszek w kopercie nie był niebezpieczny.

Według CNBC list wpłynął kilka godzin po tym, jak były prezydent ostrzegł przed „potencjalną śmiercią i zniszczeniem”, jeśli zostanie postawiony w stan oskarżenia w sprawie kryminalnej prowadzonej przez prokuratora Alvina Bragga.

Prokurator przedstawił wielkiej ławie przysięgłych dowody dotyczące wypłaty 130 tys. dolarów jednej z aktorek przez współpracownika Donalda Trumpa, Michaela Cohena, aby ją powstrzymać od ujawnienia kompromitujących faktów na temat byłego prezydenta USA. Było to krótko przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

„Groźba wobec Bragga jest jedną z kilkuset, które pojawiły się w ostatnich tygodniach, gdy biuro prokuratora zbliża się do końca swojego dochodzenia w sprawie Trumpa” – zauważył wysoki rangą nowojorski urzędnik organów ścigania.

W emailu do pracowników Alvin Bragg dziękował pracownikom za ich „siłę i profesjonalizm”.

„Będziemy wciąż stosować przepisy prawa równo i sprawiedliwie” – dodał.

Wielka ława przysięgłych wysłuchująca zeznań w sprawie Donalda Trumpa w piątek miała dzień wolny. Wznowi działalność w przyszłym tygodniu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl