fot. www.nck.pl

Program „Kultura w sieci” – rusza nabór wniosków

Rusza nabór wniosków w programie „Kultura w sieci”. Ma on wesprzeć artystów, twórców oraz instytucje, które ze względu na pandemię koronawirusa nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.

Budżet programu to 20 mln zł. W jego ramach indywidualni artyści mogą otrzymać stypendium miesięczne w wysokości 3 tys. zł.

Wiceminister kultury Magdalena Gawin zaznaczyła, że zakres programu jest szeroki.

– Stypendia przyznawane są twórcom, artystom, animatorom, edukatorom działającym w dziedzinach literatury, sztuki wizualnej, muzyki, tańca, teatru, filmu, sztuki, twórczości ludowej, animacji i edukacji kulturalnej oraz zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Są to stypendia na sześć miesięcy od 1 maja do 30 października bieżącego roku – powiedziała Magdalena Gawin.

Z kolei indywidualne podmioty mogą starać się od resortu kultury o dotacje w kwocie od 5 do 150 tys. zł. Wnioski o pieniądze z programie „Kultura w sieci” można składać do 20 kwietnia.

Ministerstwo wskazało, że to nie jest jedyne rozwiązanie dla ludzi kultury.

Resort zwiększył też pulę na zasiłki socjalne dla artystów oraz wprowadził elastyczne sposoby rozliczania programów ministra czy też rozliczania finansowania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

RIRM

drukuj