Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, centralna i częściowo północna znajdą się w zasięgu wyżu z centrum przemieszczającym się znad północnych Niemiec nad Pomorze Zachodnie. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, z napływającym z północy powietrzem pochodzenia arktycznego.

Dziś w kraju na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 12 st., jedynie na wschodnim wybrzeżu, na Mazurach, Suwalszczyźnie, na Wyżynie Małopolskiej oraz w rejonach podgórskich chłodniej, od 5 do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północny.

W nocy ze środy na czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie duże i umiarkowane, początkowo miejscami słabe opady deszczu, w Karpatach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, gdzieniegdzie umiarkowane, w kotlinach górskich możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temp. min. od -4 do 0 st., tylko na południowym wschodzie i nad samym morzem od 0 do 2 st. Wiatr słaby, zmienny.

Dziś w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 10 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W dzień pogodnie. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

RIRM/PAP

drukuj