fot. facebook.com/wojewodaCzarnek/

Prof. P. Czarnek: Rodzice muszą wychowywać swoje dzieci tak, aby one również osiągnęły życie wieczne

Rodzice muszą wychowywać swoje dzieci tak, aby one również osiągnęły życie wieczne – podkreślił prof. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, podczas jednego z paneli kończącej się dziś lubelskiej sesji III Międzynarodowego Kongresu Ruchu ,,Europa Christi”.

https://twitter.com/wojewodaCzarnek/status/1184380646740889600

Hasło lubelskiej sesji to: ,,Europa dwóch płuc – Europa Ewangelii, Prawdy i Pokoju”. III Międzynarodowy Kongres Ruchu ,,Europa Christi” skupia się na kwestii służby Kościoła i państwa dla rodziny.

Prelegenci zwracali uwagę, że podstawową komórką życia społecznego jest rodzina, która jest bardzo zagrożona. Wskazywano też na niezbywalną rolę małżeństwa, które tworzą kobieta i mężczyzna.

Celem chrześcijanina jest zbawienie; to także określone zadanie dla rodziców powiedział prof. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

– Rozwijamy się przez to, że wykonujemy pierwszą, zasadniczą funkcję małżeństwa – funkcję prokreacyjną, a następnie wychowujemy nasze dzieci, mówiąc im, co jest dobre a co złe, żebyśmy sami doszli do zbawienia i żeby nasze dzieci też mogły z tego skorzystać. Nie jest tak, że powiemy, żeby dzieci robiły sobie, co chcą, bo mają wolność – wolność sumienia, wolność podejmowania decyzji – i nie będziemy za to później odpowiadać. (…) Pan Bóg będzie nas na Sądzie Ostatecznym rozliczał również z tego, co robimy z naszymi dziećmi, z tego, że nie zadbaliśmy o nie, pozwalaliśmy im kroczyć w ciemnościach, pójść złą drogą – zaznaczył prof. Przemysław Czarnek.

Kongres w Lublinie odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Następne konferencje mają odbyć się jeszcze na Słowacji i w Warszawie. Tam będzie poruszona kwestia Karty Praw Rodziny.

RIRM

drukuj