fot. PAP/EPA

Prezydent USA zapewnia, że monitoruje sytuację w związku z Dorianem

Prezydent USA Donald Trump zapewnił w nocy z piątku na sobotę, że stale monitoruje sytuację w związku ze zbliżającym się do Florydy huraganem Dorian i zaapelował do mieszkańców zagrożonych terenów, by podporządkowywali się zaleceniom władz.

„Monitoruję Huragan Dorian i otrzymuję częste informacje i aktualizacje. Jest ważne, aby brać pod uwagę zalecenia waszych stanowych i lokalnych urzędników. To ekstremalnie niebezpieczna nawałnica, proszę przygotujcie się i bądźcie bezpieczni!” – napisał Donald Trump na Twitterze.

Z powodu zbliżającego się huraganu, którego uderzenie w wybrzeże Florydy spodziewane jest w nocy z poniedziałku na wtorek, Donald Trump odwołał w ostatniej chwili przyjazd do Polski na uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zamiast niego do Warszawy uda się wiceprezydent Mike Pence, natomiast wizyta prezydenta odbędzie się w innym terminie.

W piątek amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) poinformowało, że Dorian ma już kategorię czwartą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Wiatr wieje z prędkością 225 km/godz., a obecnie huragan znajduje się ok. 880 km na wschód od West Palm Beach na Florydzie i 605 km od Bahamów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl