fot. pixabay.com

Prezydent Brazylii: ONZ potwierdziła, że Belem będzie gospodarzem szczytu klimatycznego COP30 w 2025 roku

Prezydent Brazylii, Luiz Inacio Lula da Silva, poinformował w piątek, że ONZ potwierdziła wybór brazylijskiego miasta Belem na gospodarza szczytu klimatycznego COP30 w listopadzie 2025 roku.

„Jestem przekonany, że będzie to wspaniałe wydarzenie” – powiedział Lula da Silva w zamieszczonym w sieci przemówieniu wideo.

Reuters przypomina, że Lula da Silva w zeszłym roku jako prezydent elekt uczestniczył w COP27 w Egipcie i zobowiązał się tam do ponownego zaangażowania jego kraju w walkę z kryzysem klimatycznym.

„Uczestniczyłem w COP w Egipcie, Paryżu, Kopenhadze i wszyscy mówili tam o Amazonii. Więc zapytałem: dlaczego nie zorganizować szczytu w państwie amazońskim, abyście mogli zobaczyć, czym naprawdę jest Amazonia?” — powiedział prezydent Brazylii.

Belem jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w brazylijskiej Amazonii po Manaus.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl