Prezes ZUS podał się do dymisji

Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa ZUS. Uzasadniając swoją decyzję stwierdził, że wypełnił swoją misję i może odejść z czystym sumieniem.

Wokół ZUS-u było ostatnio głośno w związku z aferą dotyczącą przetargu na drukarki. Na początku grudnia u.br. CBA zatrzymało 14 osób w związku ze śledztwem dotyczącym zmowy.

Firmy z branży twierdziły, że warunki określone w specyfikacji przygotowanej w ZUS spełniają tylko produkty jednego producenta. Poseł Patryk Jaki nie spodziewa się, że zmiana prezesa wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie ZUS.

– Szefa ZUS-u pamiętamy przede wszystkim z bardzo kontrowersyjnych przetargów, niewyjaśnionych spraw związanych z informatyzacją ZUS-u, a przede wszystkim postępującą ilością wydatków związanych z administracją. Pamiętajmy, że w tle mamy całe grono emerytów, dla których ciągle nie ma pieniędzy. Platforma Obywatelska wielokrotnie tłumaczy, że dla emerytów nie ma pieniędzy, natomiast na kolejne rozbudowy administracji ZUS-owskiej i kolejne ich budowle ze złotymi klamkami są. W mojej ocenie jest to absolutny skandal. Chciałbym wierzyć, że jest to zmiana na lepsze, ale znając standardy PO, nie sądzę – powiedział poseł Patryk Jaki.

Zbigniew Derdziuk pełnił funkcję prezesa ZUS-u od 2009 roku.

RIRM

drukuj