PAP/EPA

Premier Włoch: Będziemy walczyć z nieuczciwą konkurencją w rolnictwie

Premier Włoch, Giorgia Meloni, oświadczyła, że jej kraj będzie prowadzić „decydującą batalię przeciwko nieuczciwej konkurencji i produktom rolnym z krajów trzecich”, w przypadku których nie są przestrzegane te same reguły sanitarne, ekologiczne i społeczne, jakie obowiązują włoskich rolników.

W przesłaniu do federacji producentów żywności’ (Confagricoltura), wystosowanym w poniedziałek, szefowa rządu zadeklarowała, że Włochy będą „rzecznikiem postulatów rolników” i będą apelować do Komisji Europejskiej o to, by „z większym zdecydowaniem i determinacją prowadziła negocjacje z państwami spoza UE i wyznaczyła bardziej surowe i precyzyjne wzajemne standardy”.

Premier Meloni zapowiedziała, że na forum Unii Europejskiej włoski minister rolnictwa’ Francesco Lollobrigida’ będzie argumentować, że „rolnictwo nie jest wrogiem środowiska i transformacji ekologicznej”, ponieważ „jest wprost przeciwnie”.

„Jeśli jest ktoś, kto kocha ziemię, kto chce jej strzec i kto pracuje codziennie, by ją chronić broniąc także tożsamości i tradycji, to tym kimś jest właśnie rolnik” – dodała włoska premier w dniu masowych protestów rolniczych w Brukseli przeciwko unijnej polityce.

Giorgia Meloni zaznaczyła, że jej rząd od samego początku „walczył w Europie przeciwko dyktatowi ideologicznemu, który uderzyłby w europejską produkcję rolną i wystawiłby na ryzyko koncepcję suwerenności żywnościowej, będącej niezbywalnym celem” jej gabinetu.

We Włoszech od kilku tygodni trwają protesty rolników przeciwko polityce rolnej UE i unijnej strategii Zielonego Ładu. Blokady i wiece organizują mniejsze krajowe organizacje rolnicze i spontaniczne ruchy, zawiązane w ostatnim czasie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl