By European People's Party - European People's Party, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68187439

Premier Węgier: Rząd zwróci rodzinom z dziećmi podatek PIT

Rząd Węgier zwróci rodzicom wychowującym dzieci zapłacony przez nich w tym roku podatek dochodowy do poziomu średniej pensji – zapowiedział w poniedziałek w parlamencie premier Węgier Viktor Orban.

Zwrot nastąpi do 15 lutego 2022 roku i według szacunków rządu skorzysta na nim 1,9 mln rodziców, zaś łączna suma zwrotu wyniesie 600 mld forintów (7,8 mld zł) – zapowiedział premier.

Viktor Orban dodał, że trwają rozmowy z pracodawcami i pracownikami o podniesieniu pensji minimalnej i jest duża szansa, że wzrośnie ona do 200 tys. ft. (2600 zł) z obecnych 167 400 ft (2175 zł).

Według Viktora Orbana uda się w tym roku osiągnąć w kraju 5,5-procentowy wzrost gospodarczy, a nawet – jeśli nie dojdzie do nieprzewidzianych komplikacji – może on być wyższy. Premier zaznaczył też, że liczba zatrudnionych przekroczyła 4,7 mln osób, co jest wynikiem najlepszym od zmiany ustrojowej.

Wiosną 2022 r. odbędą się na Węgrzech wybory parlamentarne, w których rządząca od 2020 r. koalicja konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej będzie ubiegać się o kolejną kadencję u sterów państwa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl