fot. PAP/EPA

Premier M. Morawiecki spotkał się w Brukseli z premierem Chin

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek w Brukseli, na marginesie szczytu ASEM (Azja-Europa), spotkał się z premierem Chin Li Keqiangiem.

Wcześniej premier Morawiecki wraz z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech – Andrejem Babiszem, Słowacji – Peterem Pellegrinim i Węgier – Viktorem Orbanem spotkał się z premierem Japonii Shinzo Abem.

Premier Morawiecki w czwartek rozmawiał także „w cztery oczy” z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowa – jak poinformowała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska – dotyczyła m.in. Brexitu, migracji i zbliżających się międzyrządowych konsultacji polsko-niemieckich.

Szef polskiego rządu spotka się również na marginesie szczytu ASEM z premierem Wietnamu Nguyenem Xuanem Phucem i premierem Singapuru Lee Hsienem Loongiem. Niewykluczone, że szef rządu odbędzie w trakcie wizyty w stolicy Belgii więcej spotkań bilateralnych.

Szczyt ASEM, czyli spotkanie w formacie Azja–Europa, rozpoczyna się w czwartek i potrwa do piątku. Biorą w nim udział szefowie państw i rządów 51 krajów Europy i Azji. Podczas szczytu ma zostać podpisana umowa o wolnym handlu oraz umowa o wzajemnej ochronie inwestycji z Singapurem.

PAP/RIRM

drukuj