fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Premiera obszernej biografii mojego Ojca i twórcy Solidarności Walczącej to dla mnie osobiście nieprosta sprawa

Premiera obszernej biografii Kornela Morawieckiego, mojego Ojca i twórcy Solidarności Walczącej, to dla mnie osobiście nieprosta sprawa – napisał premier RP, Mateusz Morawiecki, o biografii „Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika”. Premiera książki o założycielu Solidarności Walczącej odbyła się 7 grudnia 2022 roku.

„Premiera obszernej biografii Kornela Morawieckiego – mojego Ojca i twórcy Solidarności Walczącej – to dla mnie osobiście nieprosta sprawa. Każdy znał go z innej strony – jako opozycjonistę, polityka czy przyjaciela z podziemia – a dla mnie był On również ojcem i w związku z tym zawsze patrzyłem na niego także przez ten szczególny pryzmat” – napisał w mediach społecznościowych premier RP, Mateusz Morawiecki o książce „Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika”, której premiera odbyła się 7 grudnia w Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Od momentu, kiedy zszedł do podziemia – czyli zaczął się ukrywać przed komunistyczną służbą bezpieczeństwa – przez 6 lat nie widziałem Go ani razu, ale mam podstawy sądzić, że już wówczas byłem przez niego ukształtowany. Miałem 13 lat, ale to, co działo się wokół, sprawiło, że doświadczałem wszystkiego w sposób przyspieszony. Jeśli miałbym określić poglądy Ojca dwoma słowami, to wymieniłbym: wolność i solidarność – która była dla Ojca kwintesencją tego, co najważniejsze: miłości do bliźniego, otwartości, dobra, wyrozumiałości” – powiedział premier RP podczas prezentacji biografii autorstwa dziennikarza Bogdana Rymanowskiego

„Dla Taty najważniejsza była rzeczywistość duchowa – a więc człowiek, jego rozwój, sens życia i świat ducha. Polska była zaś wehikułem, który miał nas prowadzić ku dobru. W tym sensie walka o wolną, solidarną Polskę była najważniejszym zadaniem, które realizował. Jako syn jestem mu niezwykle wdzięczny za ukształtowanie mnie w duchu tych wartości” – stwierdził syna założyciela Solidarności Walczącej.

„Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika” –  biografia twórcy Solidarności Walczącej jest najobszerniejszą dotychczas wydaną pracą poświęconą działalności zmarłego w 2019 r. Kornela Morawieckiego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl