fot. PAP/EPA

Premier Czech: Nie będziemy na razie wycofywać żołnierzy z Iraku

Czeski premier Andrej Babisz oświadczył, że jego kraj nie rozważa na razie wycofania swych żołnierzy z Iraku. Potwierdził też, że żaden z tych żołnierzy nie ucierpiał wskutek irańskiego ataku rakietowego na dwie amerykańskie bazy.

„W tej chwili nie” – odpowiedział przebywający w Ołomuńcu Babisz na zadane mu przez dziennikarza pytanie, czy rozważane jest wycofanie żołnierzy.

„W ramach naszej misji nie zdecydowaliśmy się na jakiegoś rodzaju ewakuację. Nie ma tam żadnych problemów” – dodał.

W ostrzelanych irańskimi rakietami bazach czescy żołnierze nie stacjonują. Obie czeskie misje szkoleniowe w Iraku, z których jedną pełni blisko 40 żołnierzy, a drugą pięciu policjantów, zostały zawieszone, a ich personel objęto przedsięwzięciami zapewniającymi maksimum bezpieczeństwa. Dalsze postępowanie czeska armia koordynuje z sojusznikami z NATO.

„Czescy żołnierze przerwali szkolenia, zostają w bazach. Czekamy na decyzje dowództwa NATO. Jeżeli będziemy podejmować jakieś kroki, będą one koordynowane z partnerami koalicyjnymi” – powiedziała rzeczniczka sztabu generalnego Magdalena Dvorzakova.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl