Pracownicy skarbówki zmuszani do organizowania prowokacji?

Pracownicy urzędów skarbowych mają być zmuszani do polowania m.in. na sprzedawców, taksówkarzy czy przedsiębiorców. O tym, że dochodzi do takich praktyk poinformował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Polityk Kukiz’15 domaga się od rządu informacji w tej sprawie.

Wicemarszałek otrzymał list od anonimowej urzędniczki tzw. skarbówki. Wskazuje ona, że pracownicy są losowo typowani do prowokowania m.in. taksówkarzy i wystawiania im mandatów. Robią to za własne pieniądze. Odmowa może oznaczać np. brak premii.

Stanisław Tyszka potwierdził te informacje u innych urzędników.

Ja zadałem w interpelacji dotyczącej Bartoszyc pytanie: „Na jakiej podstawie prawnej odbywają się tego typu prowokacje?”. Od minister finansów nie otrzymałem takiej odpowiedzi. Nie wiemy, na jakiej podstawie drobni polscy przedsiębiorcy są prowokowani. Okazuje się teraz, że poszkodowanymi są również pracownicy urzędów skarbowych, którzy są za własne pieniądze zmuszani – jak pani pisze – do robienia z siebie durniów. To jest nieprawdopodobna praktyka. To jest bardzo duży skandal! Oczekuję pilnego odniesienia się do tego minister finansów i premiera Morawieckiego. Są granice dokręcania śruby obywatelom. Zajmijcie się – apeluję do premiera Morawieckiego – wielkimi przedsiębiorstwami wyprowadzającymi pieniądze z Polski – mówił Stanisław Tyszka.

Przypomnijmy, sprawa mechanika samochodowego z Bartoszyc zbulwersowała opinię publiczną. Mechanik wymienił żarówkę w aucie urzędniczek urzędu skarbowego nie wydając paragonu fiskalnego. Koszt to 10 zł.

Mechanik zamontował własną żarówkę, ponieważ warsztat nie miał sklepu z częściami zamiennymi. Kasa fiskalna w zakładzie była już zamknięta.

Sprawa trafiła do sadu. Ten dwukrotnie uznał mechanika za winnego zarzucanego mu czynu, ale odstąpił od wymierzenia kary.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl