fot. PAP

Poznamy nazwiska ekspertów rządu prof. Glińskiego

Prof. Piotr Gliński, kandydat Klubu Parlamentarnego PiS na premiera rządu technicznego przedstawi dziś nazwiska osób, które miałyby być odpowiedzialne za różne dziedziny w nowym gabinecie.

Kilku z ekspertów przedstawi także swój program.

– Na tym spotkaniu będą przedstawieni wszyscy eksperci. Niestety nie wszyscy będą obecni, natomiast ja będę starał się przedstawić wszystkich, kilka osób zaprezentuje swój program. Z pewnością nie uda nam się przedstawić całości w związku z tym planujemy zorganizować jeszcze dwie lub trzy konferencje mówił prof. Piotr Gliński.

Kilku kandydatów już poznaliśmy. Wiadomo, że sprawami gospodarczymi zajmują się m.in. prof. Krzysztof Rybiński i prof. Witold Modzelewski. Za sprawy oświaty odpowiada prof. Andrzej Waśko, wiceminister edukacji w 2007 roku, a za zdrowie dr hab. Krzysztof Krajewski-Siuda, kierownik Instytutu Zdrowia Publicznego na UJ. Z kolei Paweł Soloch, wiceszef MSW z czasów rządów PiS, przygląda się Administracji i służbom mundurowym.

W gronie ekspertów znalazł się także prof. Antoni Kamiński, prof. Jacek Czaputowicz, a także Czesław Bielecki.

 W piątek prof. Piotr Gliński spotkał się z klubem SLD.

– To było ciekawe spotkanie, przebiegało bardzo merytorycznie. Poprowadziłem rozmowę, która oparta była na analizie aktualnej sytuacji politycznej polskiej demokracji, kryzysu uprawiania polityki w Polsce; odwoływałem się także do kryzysu gospodarczego, społecznego i kulturowego. Także mówiliśmy o kwestii szkoły i wychowania; także do mojego projektu republikańskiego państwa obywatelskiego, czyli zaangażowania obywateli we współpracę z państwem. Mój zarys programowy wywołał zainteresowanie; wszyscy posłowie, którzy byli na sali zabierali głos. Nie było atmosfery agresji czy napaści – dodał prof. Gliński.

W poniedziałek prof. Piotr Gliński ma spotkać się z Solidarną Polską. Na odpowiedź w sprawie spotkania z PSL prof. Gliński dalej oczekuje. PO dość szybko odpowiedziała negatywnie na propozycje profesor. Natomiast z Ruchem Palikota prof. Piotr Gliński się nie spotka, bo jak mówi – politycy tej partii nie chcą odwoływać się w polityce ds. merytorycznych i programowych, posługują się oni socjotechnikami, których prof. Gliński nie akceptuje.

RIRM

drukuj