fot. Monika Bilska

Powstanie Radia Maryja wydarzeniem stulecia w Toruniu

Powstanie Radia Maryja zostało wybrane najważniejszym wydarzeniem stulecia w Toruniu. Na ręce o. Tadeusza Rydzka CSsR, dyrektora i założyciela radia, trafiła dziś pamiątkowa tablica. 

Radio Maryja to fenomen, nie tylko w Polsce, ale w skali całego świata – podkreślił były przewodniczący Rady Miasta Torunia Bogdan Major.

– Myślę, że jest to jedyna taka rozgłośnia i jedyne źródło pełnienia misji ewangelizacyjnej – powiedział Bogdan Major, przewodniczący Rady Miasta Torunia w latach 1994-2002.

W tym roku mija 30 lat działalności toruńskiej rozgłośni. O. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja, przypomniał, że początki były bardzo trudne. Jednak mimo to nikt nie się poddał.

– Jak to się udało? To jest cud, ale w cudzie potrzeba najpierw łaski Bożej, działania nieba i współdziałania ludzi – wskazał założyciel rozgłośni.

Komitet Organizacyjny z okazji jubileuszu powrotu Torunia do wolnej Polski zorganizował plebiscyt na najważniejsze wydarzenie stulecia w Toruniu.

– Mieszkańcy Grodu Kopernika w plebiscycie, na pytanie: co było najważniejszym wydarzeniem dla Torunia w ciągu stu lat od powrotu Grodu do Polski, powiedzieli – Radio Maryja – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Podczas niedzielnej Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II na ręce Ojca Dyrektora trafiła pamiątkowa tablica.

GALERIA

 

Wydarzenie stulecia torunianie wybierali spośród 35 propozycji.

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl