gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

Powstanie pierwsza w Polsce Barka Edukacyjna

W powiecie wołomińskim powstanie pierwsza w Polsce Barka Edukacyjna. Projekt będzie realizowany w ramach programu „Poznaj Polskę”. 

Barka Edukacyjna to nowy projekt resortu edukacji. Będzie to miejsce przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Właśnie tam będą mogły dowiedzieć się nieco więcej o żywiole, jakim jest woda.

– Ma być to nowoczesna jednostka, która będzie zawierała w sobie rekwizyty czy takie elementy multimedialne, które będą stanowiły podstawę do szkolenia, do nauki dzieci i młodzieży w zakresie gospodarki wodnej i ochrony środowiska wodnego – podkreślił Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.

Wdrożenie projektu w życie to nowe możliwości dydaktyczne.

– Pomoc dydaktyczna wykorzystana przez nauczycieli na wyjazdach z młodzieżą z dziećmi. Ta Barka będzie uczyła dzieci i młodzież i kształciła w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, ale w ogóle wszystkiego, co jest związane z wodą – zaznaczył prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1484163401416904711

Pierwszy taki projekt zostanie zrealizowany w powiecie wołomińskim. Minister edukacji zapowiedział, że barki będą powstawać w całej Polsce. Dostęp do edukacji dla wszystkich powinien być bezpośredni. Taką misję będą spełniały barki – podkreślił wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk.

– Stworzenie jednostki pływającej, która mogłaby być niezwykłe magnesującym rozwiązaniem dla młodzieży, jest dla nas fanatycznym rozwiązaniem – powiedział Marek Gróbarczyk.

Barka edukacyjna sama w sobie będzie przejawem troski o środowisko. Ma także zawracać uwagę najmłodszych na problem niedostatku wody i uczyć gospodarności.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl