fot. flickr

Posłowie PiS złożą wniosek o zajęcie się włączeniem Polski do programu „Nuclear Sharing”

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości na środowym posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej mają wnioskować o zajęcie się kwestią włączenia Polski do programu „Nuclear Sharing”.

Politycy poinformowali o planowanych działaniach na konferencji prasowej w Sejmie. Szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak, podkreślił, że jego ugrupowanie popiera udział Polski w tej inicjatywie. Posłowie odnieśli się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w tym tygodniu oświadczył, że nie wyklucza pojawienia się amerykańskiej broni jądrowej z programu „Nuclear Sharing” w Polsce.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że wzmocni to bezpieczeństwo naszego kraju.

– Prezydent Andrzej Duda słusznie postawił sprawę teraz. Udział Polski w programie „Nuclear Sharing” z całą pewnością wzmocni bezpieczeństwo naszej ojczyzny, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Dlatego należy kontynuować proces zbrojenia Wojska Polskiego. (…) W związku z tym klub parlamentarny PiS zgłosi odpowiednią inicjatywę na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej – poinformował Mariusz Błaszczak.

Do wypowiedzi prezydenta odniósł się też premier Donald Tusk. Ocenił, że to poważna idea i musiałby poznać okoliczności, które skłoniły prezydenta do deklaracji.

Kraje wschodniej flanki NATO nie uczestniczą w programie „Nuclear Sharing”. Amerykańskie bomby atomowe znajdują się m.in. w Niemczech, Belgii i Włoszech.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl