Poseł Anna Sobecka ukarana za wyłożenie grzywny

Sąd Rejonowy w Toruniu uznał poseł Annę Sobecką winną, i nakazał zapłatę grzywny w wysokości 3,5 tysiąca zł. Sprawa dotyczy uiszczenia grzywny za o. Tadeusz Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

Sąd też orzekł przypadek 3,5 tys. zł wyłożonej grzywny za o. Tadeusza Rydzyka CSsR i przekazanie kwoty na Hospicjum „Światło” w Toruniu, a także zasądził od obwinionej 350 zł opłaty sądowej i obciążył ją wydatkami sądowymi w wysokości 100 zł.

– Obwinioną Annę Elżbietę Sobecką uznaję za winną popełnienia czynu zarzuconego jej we wniosku ukaranie tj. wykroczenia z art. 57 par. 1 kodeksu wykroczeń i za to na podstawie art. 57 par. 1 kodeksu wykroczeń wymierza jej karę grzywny w wysokości 3500 złotych. Na mocy art. 57 par. 3 kodeksu wykroczeń, orzeka środek karny w postaci przepadku kwoty 3500 złotych uiszczonych tytułem grzywny orzeczonej wyrokiem sądu rejonowego. Na mocy art. 57 par. 4 kodeksu wykroczeń przekazuje opisaną w punkcie drugim wyroku kwotę na zespół opieki paliatywnej im. Jana Pawła II hospicjum światło w Toruniu – powiedziała sędzia Aleksandra Marek-Ossowska.

Przypomnijmy, jest to wyrok w procesie przeciwko poseł Annie Sobeckiej, która wyłożyła pieniądze na grzywnę wymierzoną o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR. Wcześniej Sąd uznał za nielegalną zbiórkę pieniędzy przeprowadzoną przez Radio Maryja m.in. na działalność stacji oraz WSKSiM i nałożył na o. Tadeusza Rydzyka grzywnę.

Poseł Anna Sobecka wyłożyła grzywę, po czym została oskarżona przez toruńską policję o złamanie art. 57 kodeksu wykroczeń. Sędzia podkreśliła, że obwiniona dopuściła się wykroczenia będącego przejawem „lekceważącego stosunku do ostatecznych orzeczeń sądowych” .

– W przypadku kary grzywny ważne jest to, żeby tę dolegliwość – bo kara grzywny jest dolegliwością – odczuła ta osoba, wobec której tę karę orzeczono. To ona musi mieć niemożność zaspokojenia jakichś swoich potrzeb, ponieważ musi swoje środki finansowe przeznaczyć na cele tej kary, a nie na potrzeby swoje oraz swojej rodziny. Ta przykrość, ta dolegliwość związana z tą karą ma sprawić, że osoba ta wykaże się pewną refleksją – powiedziała sędzia w uzasadnieniu wyroku.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR – wyrok wymierzony w poseł Annę Sobecką zalicza do kolejnych ataków w prześladowanie katolików i tej prawej strony w naszej Ojczyźnie.

– To jest absolutnie sprawa polityczna i to wpisuje się w prześladowanie katolików, prześladowanie tej prawej strony w naszej Ojczyźnie. Proszę popatrzeć, ile jest różnych afer – chociażby afera Amber Gold: Kto w nią był zamieszany? Czy ktoś został rozliczony? Czy ktoś został skazany w związku z tymi aferami? Popatrzmy gdzie jesteśmy i niech nas to obudzi – niech nas obudzi do jeszcze większej prawości, do tego żeby budować na prawdzie, dobru i na wzajemnym zrozumieniem – zwraca uwagę o. Tadeusz Rydzyk CSsR.  

O. Dyrektor Radia Maryja, zachęca do modlitwy za tych, którzy nieustannie działają przeciwko toruńskim mediom.

– Są osoby, które działają przeciwko Radiu Maryja i TV Trwam, przeciwko temu wszystkiemu co robimy. Nie występujmy jednak przeciwko tym ludziom, módlmy się za nich, bo są to biedni ludzie, którzy też potrzebują Pana Boga. Życie bez Pana Boga nie ma sensu. Tak samo bez Niego nie możemy zbudować przyszłości Ojczyzny, relacji miedzy ludźmi. Trzeba to wszystko zmienić, potrzeba najpierw modlitwy, ale i potrzeba bardzo jasnego uświadamiania ludzi, gdyż musi być wiara i rozum – apelował o. Tadeusz Rydzyk CSsR. 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl