fot. PAP/EPA

Portugalia: kandydat na premiera oblany farbą przez aktywistów klimatycznych

Lider portugalskiego centroprawicowego bloku wyborczego Sojusz Demokratyczny (AD), Luis Montenegro, który po wyborach parlamentarnych może zostać premierem Portugalii, został w środę oblany farbą przez grupę aktywistów klimatycznych na terenie lizbońskich targów.

Luis Montenegro jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na premiera po przedterminowych wyborach zaplanowanych na 10 marca.

Lider AD wraz z osobami z kierownictwa partii zwiedzał targi sektora turystycznego, gdy grupa została oblana zieloną farbą.

Policja poinformowała, że dzięki szybkiej reakcji udało jej się zatrzymać pięciu napastników, a kilku z nich miało przy sobie pojemniki z farbą.

W piątek jeden z członków organizacji ekologicznej próbował zakłócić prowadzoną w telewizyjnym studio przedwyborczą debatę liderów partii politycznych. Rzucony przez niego pojemnik z czerwoną farbą trafił w ścianę obok Luisa Montenegro.

Na półtora tygodnia przed wyborami Sojusz Demokratyczny nieznacznie wyprzedza w sondażach rządzących socjalistów (PS). Nawet jeśli AD nie zapewni sobie większości, partia będzie mogła liczyć na poparcie mniejszych ugrupowań prawicowych.

Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, podjął decyzję o rozpisaniu wyborów po listopadowej dymisji premiera Antonio Costy, który zrezygnował z funkcji, gdy prokuratura objęła go śledztwem dotyczącym nadużyć władzy i korupcji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl