(fot. PAP)

Porozumienie w puławskim szpitalu

Po 67 dniach protestu pielęgniarek pod gabinetem dyrektor szpitala w Puławach, doszło do podpisania porozumienia. Pielęgniarki wyrażają wdzięczność TV Trwam i Radiu Maryja.

Uzgodniono, że będzie zwyżka uposażeń czyli płac zasadniczych w zakładzie o 150 zł dla pracowników innych niż lekarze i o 100 zł dla lekarzy. Mówi Lidia Twardowska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w SP ZOZ w Puławach, radna PiS powiatu puławskiego.

– Ponadto w regulaminie płacowym wynagradzania został zawarty zapis, który mówi, że będzie krocząca wysługa lat do 25% – nie będzie się kończyła na 20%,  czyli po 20 latach 20% i dalej już nie rosła. W tym regulaminie zawarte są także zapisy, które mówią o tym, że osoby podnoszące kwalifikacje, będą miały zwiększaną płacę zasadniczą – powiedziała Lidia Twardowska.

Pielęgniarki przez 67 dni okupowały gabinet dyrektor szpitala w Puławach, domagając się podwyżki uposażeń w zakładzie, które jak podkreśla Lidia Twardowska – są bardzo niskie.

– W naszym zakładzie najniższa płaca zaczyna się od 1160 zł. Pielęgniarki położne zaczynają od 1530 zł. W związku z tym, oczekiwaliśmy od dyrekcji podniesienia płacy zasadniczej. Spór zbiorowy trwał długo, przeprowadziliśmy referendum strajkowe, a później okupację gabinetu dyrektor. Jako załoga, nie zdecydowaliśmy się jednak na strajk, ponieważ nie chcieliśmy załatwiać naszych problemów pracowniczych, kosztem pacjentów – zaznaczyła przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w SP ZOZ w Puławach.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w SP ZOZ w Puławach, wyraża wdzięczność dla TV Trwam oraz dla Radia Maryja za wszelkie audycje, programy, nagłaśniające problem w szpitalu. Za te działania, które w dużej mierze przyczyniły się do podpisania tego porozumienia.

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować TV Trwam, Radiu Maryja, ale szczególnie o. Piotrowi, który zechciał do nas przyjechać i nagrać program na żywo. W związku z tym chcielibyśmy podziękować za wsparcie, za działania, razem z panią pos. Sadurską ojca Piotra, ponieważ między innymi te działania, to wsparcie bardzo pomogło nam i zostało podpisane porozumienie – powiedziała Lidia Twardowska.   

Wypowiedź Lidii Twardowskiej

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj