Konik na biegunach zamiast Świętej Rodziny

Posłowie do PE otrzymali kartki z życzeniami na Boże Narodzenia z polskiej placówki dyplomatycznej działającej w Brukseli, placówki reprezentującej rząd RP i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Kartka nie ma nic wspólnego z Bożym Narodzeniem.

Kartka z życzeniami dla polskich europosłów to wycinanka – konik na biegunach.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

To odcinanie się od tradycji chrześcijańskich – powiedział europoseł Marek Gróbarczyk.

– To co dostaliśmy z ambasady to żenujący paradoks historyczny. Kartka, która przypomina konika bujanego. Trudno zrozumieć co ma oznaczać. Jest to przerażające bo rząd de facto idzie jak „stado baranów” za laicyzmem – przenikającym i niezwykle szkodliwych – powiedział europoseł Marek Gróbarczyk.

Były minister dodał, że przejawia się to m.in. tym, że nie wydano zgody na postawienie choinki na głównym placu przed parlamentem. Postawiono natomiast figurę przypominającą rusztowanie. Takie działanie jest wspierane przez polski rząd, który reprezentuje społeczeństwo w 90 proc. chrześcijańskie.

– To pokazuje zwariowanie tego świata, które jest wspierane przez polski rząd i naszych reprezentantów. Trzeb zadać pytanie czy to są ludzie, którzy powinni nas reprezentować? Oni wstydzą się własnej tradycji i nie mają nic wspólnego z tym, z czego się wywodzą – powiedział europoseł Marek Gróbarczyk.

Marek Gróbarczyk stwierdził, że takie działanie to wypieranie chrześcijaństwa na rzecz „koników na bujakach”. Dodał, że to zamienianie polskiej tradycji na „garść euro”.

– Bo chyba o to chodzi, aby nie stracić swojej posady i być w głównym nurcie – stwierdził Marek Gróbarczyk.

Warto zauważyć, że w sytuacji kiedy polska ambasada odcina się od symboli chrześcijańskich środowiska socjalistyczne wysyłają kartki zawierające symbole religijne, jak chociażby szopkę.

– Ateiści nie wstydzą się swojej historii, tradycji, czyli tego co wynieśli z rodzinnego domu – podsumował Marek Gróbarczyk.

 

Wypowiedź Marka Gróbarczyka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj