(fot. PAP)

Przybywa oszukanych klientów przez Amber Gold

Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęło ponad 2000 zawiadomień od poszkodowanych klientów Amber Gold – poinformował prokurator Wojciech Szelągowski. Opiewają one na łączną kwotę 126 mln zł.

Wcześniej szef Amber Gold Marcin P. informował, że spółka ma ok. 7 tys. aktywnych klientów, którzy zdeponowali ok. 80 mln zł.

Postępowanie gospodarcze wobec Marcina P. i kierowanej przez niego spółki jest na etapie analizy zgromadzonej dotychczas dokumentacji uzyskanej podczas przeszukań poinformował prokurator Wojciech Szelągowski.

„Ta dokumentacja była zawarta w niemalże 500 segregatorach. Te zapisy elektroniczne oraz dokumentacja papierowa mają ogromne znaczenie dla obrotu tego postępowania, dlatego też w tej chwili trzech prokuratorów wspieranych przez funkcjonariuszy ABW analizuje wnikliwie to co udało się już w toku postępowania uzyskać”powiedział prokurator Wojciech Szelągowski. 

Po kontroli siedzib spółki prokuratura zajęła kruszce o nieustalonej jeszcze wartości. Amber Gold sp. z o.o. kusiła klientów bardzo wysokim  oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku.

13 sierpnia Marcin P. poinformował o jej likwidacji. Tydzień temu prokuratura w Gdańsku postawiła mu sześć zarzutów. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i wydano zakaz opuszczania kraju.

Jednocześnie toczy się postępowanie dyscyplinarne wobec urzędników wymiaru sprawiedliwości, którzy okazali łaskawość dla Marcina P., choć był w przeszłości wielokrotnie karany.

 

Wypowiedź Wojciecha Szelągowskiego:

Audio MP3
Pobierz
drukuj