zdj. Morski OSG/www.strazgraniczna.pl

Pomorskie: Straż Graniczna przechwyciła 15 kg amfetaminy. Aresztowano 3 osoby

15 kg amfetaminy przechwycili w okolicy Elbląga i w samym mieście funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. 3 osoby zostały aresztowane za próbę wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Andrzej Juźwiak, powiedział dziś, że czarnorynkową wartość przejętych narkotyków szacuje się na ponad milion złotych.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że na jednej z elbląskich posesji, a także w mieszkaniu niedaleko miasta mogą być przechowywane znaczne ilości narkotyków. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG w ubiegłym tygodniu przeszukali te miejsca. Pomógł im w tym im pies wyszkolony do wykrywania narkotyków” – dodał Andrzej Juźwiak.

W pomieszczeniach i w samochodzie należącym do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli łącznie 18 foliowych worków z białą substancją. Test i biegły wskazali, że to amfetamina.

W sumie funkcjonariusze przejęli prawie 15 kg tego narkotyku.

Strażnicy graniczni zatrzymali trzy osoby: 29-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat. Wszyscy są mieszkańcami Elbląga i okolic.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Elblągu zarzucił im usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu cała trójka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

PAP

drukuj