fot. PAP/Adam Warżawa

Pomorskie: IMGW ostrzega przed przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód w Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla woj. pomorskiego o przewidywanych wezbraniu poziomów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dotyczy wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Wybrzeżu, Bałtyku Południowym i Południowo-wschodnim (woj. pomorskie i zachodniopomorskie).

„W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (564 cm) oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na Wybrzeżu przewiduje się wahania i wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich oraz powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością krótkotrwałego osiągnięcia stanów alarmowych” – informują eksperci IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.00 w niedzielę do godz. 23.00 w poniedziałek. Jednocześnie IMGW poinformował o silnym wietrze, który jest prognozowany w nadmorskich powiatach: nowodworskim, kartuskim, wejherowskim, puckim, lęborskim, słupskim, Gdyni oraz Gdańsku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) o ostrzeżeniu poinformował na swojej stronie internetowej.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl