fot. pixabay.com

Polskie służby ostrzegają przed nasileniem ataków cybernetycznych oraz kampanii dezinformacyjnych

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej, Stanisław Żaryn, ostrzegł, że polskie służby specjalne otrzymują sygnały o tym, iż w najbliższych dniach może dojść do nasilenia prób ataków cybernetycznych oraz kampanii dezinformacyjnych. Takie działania miałyby być ukierunkowane na zakłócenie debaty w przestrzeni publicznej w przededniu wyborów parlamentarnych.

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej podkreślił, że celem dezinformacji ze strony obcych służb może być wpływanie na wynik wyborów w Polsce.

– Wstępna faza operacji dezinformacyjnej jest właśnie prowadzona. W ramach tych działań kolportowane są przekazy, które mają na celu podszywanie się pod konkretne środowiska polityczne biorące udział w debacie przedwyborczej i prowadzące działania w czasie kampanii wyborczej. Te przekazy mają manipulować odbiorcami, stwarzać wrażenie realnych propozycji czy komunikatów ugrupowań politycznych – mówił polityk.

Stanisław Żaryn dodał, iż w ramach kampanii dezinformacyjnej można spodziewać się wykorzystania fałszywych stron internetowych, fałszywych kont mailowych lub wiadomości SMS.

Zaapelował jednocześnie o weryfikowanie wszelkich informacji w cyberprzestrzeni, które związane są wyborami. Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl