Polskie Inwestycje Rozwojowe zostaną podzielone?

Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe,która miała być kołem zamachowym polskiej gospodarki, zostanie podzielona.Przyczyną są „względy wizerunkowe”- napisał jeden z tygodników, powołując się na osobę związaną z resortem skarbu.

 Chodzi o wypowiedz Bartłomieja Sienkiewicza, byłego już szefa MSW.

„PIR jako kamieni kupa, będą wracały przy każdej okazji i kampanii wyborczej” – podkreśla rozmówca tygodnika. Polskie Inwestycje Rozwojowe mają być podzielone na PIR Kapitał i PIR Management. Aktywa, mają zostać przeniesione do nowego funduszu inwestycyjnego, który tworzy BGK. Po podpisaniu umowy z bankiem, funduszem tym ma zarządzać druga spółka.

Poseł Adam Abramowicz, członek Sejmowej Komisji Gospodarki podkreślił, że PO dzieli spółkę, która nie ma na swoim koncie sukcesów.

– Dzieli się firmę, która w zasadzie jeszcze nic nie zrobiła, nie wykazała się żadną działalnością. Być może chodzi tylko o to, żeby znowu zrobić jakieś posady dla kolegów, bo PO widzi, że są to jej ostatnie miesiące. Gdzieś tych wszystkich kolegów trzeba umieścić. Być może o to właśnie chodzi – akcentował poseł Adam Abramowicz.

PIR to spółka celowa, utworzona do realizacji programu “Inwestycje Polskie”.Do tej pory PIR podpisał jedną umowę i wstępnie zaakceptował 8 projektów o łącznej wartości 6,6 mld zł. Analizowane są łącznie 53 projekty.

RIRM

drukuj