Polska znajdzie się w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowo-zachodnia oraz północna Skandynawia będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, północno-zachodnie, centralne i południowe rejony kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu, który obejmie obszar od Morza Norweskiego przez Bałtyk i Białoruś po Półwysep Bałkański i Włochy.

Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, z północnego wschodu napłynie suche polarnokontynentalne powietrze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, rano na zachodzie i południu miejscami mgła z widzialnością od 200 do 500 m. Temp. maks. od 9 st. na północnym wschodzie, 13 st. w centrum, do 17 st. na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgła osadzająca szadź, głównie na południu, widzialność od 200 do 500 m.

Temp. min. od -3 st. na północnym wschodzie, od -3 do -1 st. w kotlinach górskich, od 1 do 4 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 9 do 12 st. na północy, 14 st. w centrum, do 18 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj